İade ve İptal Şartları

İADE POLİTİKASI


İade politikamız 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümlerine tabidir ve bu yazı bilgilendirme ve rehber niteliğinde yazılmıştır. Yönetmelik hükümlerine en alt kısımdan Cayma Hakkı başlığı veya Mesafeli Satış Sözleşmesi 4. madde içeriğinden ulaşarak okuyabilirsiniz.


Genel anlamda ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde yeniden kullanımı imkansız olan ürünler hariç kargo masraflarını satıcının karşılayacağı şekilde iade etme hakkına sahipsiniz. Bu hakkı size biz değil devlet veriyor bizim sorumluluğumuz ise haklarınız konusunda sizi yanıltmadan bilgilendirmek ve haklarınızı kullanmanıza yardımcı olmak. Bu hakları internet üzerinden satış yapan tüm firmalardan talep edebilirsiniz her ne kadar büyük hatta en büyük alışveriş siteleri bile yanıltıcı bilgi vererek bu hakların kullanımını kısmen haklı sebeplerle engellemeye çalışsa da haklarınızı bilmeniz mağduriyet yaşamamanız açısından önemlidir.

İade yönetmelik şartlarına uygun değilse veya süresi geçmişse yine de ortada ciddi bir problem yada sorun var ise bizimle iletişime geçin burada önemli olan kriter iyi niyettir aynı şekilde sizinde bu kritere uymanız bizim beklentimiz mesela “İki rengide yada iki modelide sipariş vereyim beğendiklerimi kullanır diğerlerini iade ederim nasılsa kargo ücretini satıcı ödüyor” diyebilirsiniz saygıyla karşılarız fakat kargo ücretlerinin ciddi bir maliyet olduğunu zarara sebep olduğunu hatırlamanızı isteriz. Bu yazıda iptal ve iade süreci hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.


İade ve Değişim Koşulları

İade koşullarına uymayan haller: Gıda gibi çabuk bozulabilen ürünler, anında teslim edilen veya cayma süresinden önce gerçekleştirilmeye başlanan hizmet ürünleri, orjinal mührü açılmış kitap dvd gibi ürünler, koruyucu bandı açılan sağlık ve hijyen açısından iadesi uygun olmayan ürünler, kişiye özel olarak hazırlanan ürünler.

Yukarıdaki istisna durumlar haricindeki ürünlerinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde Sürat Kargo ile karşı taraf ödemeli olarak iade edebilirsiniz. Dilerseniz kargo maliyetini karşılayarak farklı bir kargo firmasıyla da gönderebilirsiniz. Farklı bir firmayla karşı taraf ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmayacaktır kargo bedelini sizin ödemeniz gerekmektedir.

İade veya değişim yapılan ürüne ait aksesuar, fatura, orijinal kutusu eksiksiz olarak gönderilmelidir.

Ürünün yanında ürünle birleşik olarak gönderilen ek hediye ürünlerde eksiksiz olarak gönderilmelidir fakat ürünle birlikte vaad edilmeyen üründen bağımsız olarak gönderilen hediyeler sizde kalabilir.


İade ve Değişim Seçenekleri

Değişim

Satın almış ürünün bir başka ürünle değişimi talep edebilir yeni ürünle değişimini gerçekleştirebilirsiniz.


Kısmi Para İadesi

Kusurlu ve yanlış gelen ürünlerde zararın tazmini için kısmi para iadesi alabilirsiniz.


Tam İade Para İadesi

İade etmek istediğiniz ürünlerde ve teslimatı mümkün görünmeyen ürünlerde tam para iadesi alabilirsiniz.

Kupon - Hediye Çeki

İade etmek istediğiniz ürünlerde sitede kullanmak üzere hedie çeki ve kredi olarak ürün bedelini iade alabilirsiniz.


İadenin Gerçekleştirilmesi

Kredi Kartı

Siparişinize ait tüm ürünlerin iade edilmesi halinde sipariş tutarı kartınıza iade edilir, tutarın kartınıza yansıması 1-5 gün arası sürebilir. Kart bilgilerinize erişemediğimiz için parça iadesi yapılamaktadır siparişinize ait bir çok ürün var ise ve sadece bir veya birden çok ürünün iadesi gerçekleştirilecekse bunu diğer yöntemlerle yerine getirebiliriz.

Banka Hesabı

İadeleriniz bize vereceğiniz banka hesap bilgilerinize gerçekleştirilir.

Lira Yükleme

Eğer iade tutarının operatörünüzün lira yükleme servisinde karşılığı var ise iade tutarı hattınıza lira olarak gönderilir.

Garanti Cebe Havale

Banka hesabınız yok ise veya kullanmıyorsanız iade tutarınız cep telefonu numaranıza havale olarak gönderilir herhangi bir garanti bankası atm’sinden telefon numaranız size ilettiğimiz gönderici telefon numarası ve cebinize gelen sms şifresiyle paranızı çekebilirsiniz.


Değişim ve İade Kargo Ücretleri

Değişim veya ücretleri tarafımızdan karşılanmaktadır iade ve değişim için gönderdiğiniz kargonuzu Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Dilerseniz kargo maliyetini karşılamanız kaydıyla diğer kargo firmaları ile de gönderebilirsiniz.

Değişim ürünlerinde değiştirilen ürün kargo masrafları tarafımızdan karşılanarak adresinize gönderilmektedir.

İade ürünlerinde siparişinize ait indirim kuponları ve kargo masrafları düşüldükten sonra ürün bedellerine ait tutar belirttiğiniz kart veya banka hesabınıza yatırılır.


Değişim ve İade Adresi

Kargonuzu Sürat Kargo ile karşı ödemeli olarak aşağıdaki adreslere gönderebilirsiniz

İade talebi sonrası size verilen adrese kargonuzu gönderdikten sonra kargo takip kodu veya bilgilerini bize iletişim kanalları üzerinden iletiniz.

Alıcı Adı: Ömer Güngör

Cep Telefonu: 0553 113 00 63

Adres: Akpınar mahallesi 849 cadde 8/12 Çankaya/ANKARA

Adres: Sürat Kargo Keklikpınarı Acentesi Çankaya/ANKARA


Değişim ve İade Süreci


İade veya değişim istediğiniz ürünler için hesabım sayfasında siparişlerim kısmından veya alt kısmımda bilgi sayfalarında İade Formu sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünü, değişim istediğiniz ürünü iade nedenlerini seçerek ve iade açıklamalarını yazarak formu doldurun ve iade talebi gönderin. İade olarak form açıklamasında kısmi veya tam iade talep edebilirsiniz kısmi iadelerde iade almak istediğiniz tutar için teklifinizi yazarak iade talebinde bulunabilirsiniz.

İade formu yerine iletişim kanalları üzerinden de doğrudan iade talep edebilirsiniz. Kusurlu ürünlerde ürüne ait kusuru e-mail wp dm yoluyla fotoğrafını çekerek gönderebilirsiniz.


CAYMA HAKKI

Tüketici (ALICI), 14 (ond ört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.modakore.net ‘de yer alan üyelik sayfanızdan veya alt kısımda yer alan bilgi sayfalarında bulunan iade sayfası ile gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Sürat Kargo olup, bilgi sayfaları içerisinde iade ve satış politikası sayfasında geri gönderime ilişkin detaylar açıklanmıştır.
Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.