Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Havele/Atm ödeme yöntemiyle sipariş verdim şimdi ne yapmalıyım?

Ödeme sayfasında ki hesap numaralarımızdan birinde atm veya havale ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle ödeme yapan kişiyle sipariş veren kişinin isimleri farklıysa iletişim sayfasında ödeme bildiriminde bulunun. Ödeme hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Soru: PTTmatiklerden nasıl para yatırabilirim?

Giriş tuşuna basın, hesaba para yatırma seçeneğini seçin, TC kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girin, hesap numaramızı(13888466) sipariş tutarını yatırıp onaylayın. Sadece sipariş tutarını yatırın para üstü vermiyor PTTmatik ve 2 lira kesintiyi biz karşılıyoruz sipariş açısından herhangi bir sorun oluşturmaz bu durum normaldir.

Soru: Ödemeyi gerçekleştirdim fakat hala kargo takip numarası verilmedi?

Ürünler yurtdışından tedarik edildiği için tedarikçilerin kargoyu hazırlaması bir iki gün sürebilir yoğunluk dönemlerinde bu süre 7 güne kadar çıkabilir.

Soru: Kargolarımı nasıl takip edebilirim?

Kargolarınızı size verilen kargo takip numarasıyla Ptt ve 17Track üzerinden takip edebilirsiniz.

Soru: Toptan satışınız var mı?

Malesef nihai tüketicilere hizmet verebiliyoruz, sadece bireysel kullanım amacıyla çoklu ürün satışına aracılık yapabiliriz

Soru: İade ve değişim var mı? iade kargo ücretini kim öder?

Evet beden ve model veya yeni bir ürünle değişim yapabilir, defo vb veya içinize sinmediği durumlarda ürünü iade edebilirsiniz. 

Ürünleri Sürat kargo ile size belirtilen adrese karşı taraf ödemeli olarak ücretsiz gönderebilirsiniz , diğer firmalar ile gönderim yapmak isterseniz ödemeyi sizin karşılamanız gerekir.

Soru: Kargo ücretleri nedir?

Hemen teslim ürünlerinde kargo ücreti 5TL'dir, yurtdışı ürünlerde kargolar ücretsizdir dilerseniz takipsiz kargo ile gönderilen ürünleri ek 5TL ödeyerek takipli kargoya çevirebilirsiniz.

Soru: Takip numarası çalışmıyor? Sistemde hiçbir şey gözükmüyor?

Yurtdışı kargo süreci komplike ve uzun bir yapıya sahip olduğu için global sisteme kaydedilmesi ve aktifleşmesi bir kaç sürebilir yoğunluk dönemlerinde bir haftaya kadar uzayabilir.

Soru: Kargo takip sisteminde uzun süredir Gönderi yurtdışına sevk edilmiştir ve pudong sol, shipped air gibi ifadeler bulunuyor herhangi bir hareketlilik görünmüyor.

Kargolarınız gümrükten sevk edildikten sonra taşıma süresi uzun olmaktadır süre sonunda Türkiye'ye giren ürünlerin kargo takip sisteminde tekrar hareketlilik oluşur. Bu süre içerisinde ürün ülkeye girip yeni bir işlem yapılana kadar yukarıdaki ibareler yer alır.

Soru: Kapıda ödeme var mı?

Aracı kurum olduğumuz için ürünlerin çoğu için peşin ödeme almak zorundayız. Kapıda ödeme sadece hemen teslim kategorisi altındaki ürünlerde geçerlidir ödeme sayfasında kapıda ödeme seçeneğinin aktifleşmesi için sepetinizde sadece kapıda ödemeli ürünlerin bulunması gerekir.

Soru: Ürünler nereden geliyor?

Ürünler Kore, Çin, Taiwan gibi asya ülkeleri ve nadir olarak Amerika gibi batı ülkelerinden gelmektedir.

Ürünlerin %90 gibi bir bölümü Çin'den gelmektedir. Kore'den gelen ürünler albüm gibi lisanslı ürünlerdir. 

Soru: Bir ay oldu ürünüm hala gelmedi?

Ortalama teslimat süresi 10-15 iş günü olmakta birlikte bu süreç yılbaşı bayram ülkelerin siyasi politikası gibi bir çok faktörden kaynaklı yoğunluğa göre uzayabilir ya da kısabilir. Şahit olduğum en erken teslimat 5 gün en geç teslimat 61 gün. Kargolar için alt sınır 5 gündür  üst sınır kayıtlı posta için 40 kayıtsız posta için 60 gündür. Süresi 60 günü geçen kargoların sizden bilgi aldıktan sonra iadesini gerçekleştiriyoruz ve yaşanan mağduriyeti telafi etmeye çalışıyoruz.

Soru: Ürünleri gelip görebileceğim fiziksel bir mağazanız var mı?

Malesef sanal mağazack ile çalışan satış ve pazarlama ajansıyız ürünler 7 farklı ülkede 100'e yakın tedarikçi deposunda bulunuyor.